Ubytování Doprava Dotazy

Doprava na festival

Nevíte si rady s tím, jak se na festival dopravit, poradíme Vám, je to snadné.

Ubytování

Pokud budete chtít v okolí přespat, není problém, v okolí je několik ubytoven a hotelů. Ceny se ovšem velmi liší a kapacita také nemusí být vždy ideální, proto na to dejte pozor a co nejdříve si ubytování zařiďte.

Zde najdete seznam a kontaky na ubytování v nejbližším okolí festivalu.

Dotazy / FAQ

Nejdůležitější body, které Vás budou zajímat.

Kdy festival začíná?

Festival otevíráme jak již tradičně od 8:30, program začíná v 9:00

Jak se na festival dostanu?

Nejlepší spoj přímo ke Spolkovému domu je stanice Metra "LUKA", následně je možné dojít pěšky necelý 1 km nebo zvolit autobusy 174 nebo 137 do stanice "NÁROŽNÍ". Dopravu z velkých měst a přesný popis cesty najdeš úplně nahoře v tomto článku.

Co si mám vzít sebou?

Hlavní věcí, co nutně požadujeme je, abyste přijeli s tou nejlepší náladou, kterou spolu s námi ještě zlepšíte :)

Nezapomeň vstupenku, v případě, že jsis ji nekoupi/a v předprodeji, jsou vždy k dispozici na místě, ceny vstupného najdeš v sekci "Vstupenky".

Není problém si vzít sváču nebo pití, batoh nebo bundu si můžeš nechat za malý poplatek v šatně.

Kámoše, pokud máš strach jet sám/a, vem sebou i kamaráda nebo sourozence, ve dvou se to lépe táhne a můžete se společně účastnit třeba soutěží nebo si vyzkoušet ninja techniky.

Další důležitou věcí je cosplay, i když není povinný a můžete přijít v teplákách. Můžete se dokonce přihlásit do soutěže o věcné ceny! Podmínkou kostýmu je, že se musí skládat minimálně z pěti kusů, jako například klobouk, sukně, zbraň apod..

Jak to bude s jídlem?

Ninja bar bude po celou dobu otevřen a opět jako loni bude k dostání několik jídel po celý den. Nezapomínáme ani na úžasný RAMEN od pana Kawasumiho z restaurace Miyabi. Pan Kawasumi opět uvaří velkou várku pro co nejvíc hladových Narutů. Dále budou k mání v čajovně japonské cukrovinky. Další možností je několik obchodů a hostinců v okolí klubu, není problém si odskočit a vrátit se na festival.

Budu si mít kam dát věci?

Jistě, šatna bude za poplatek 10-15,- Kč plně k dispozici.

Rodiče se o mě bojí, mohou se na někoho obrátit, aby se nebáli mě na HokageCon pustit?

Určitě, minulý rok jsme mluvili s mnoha rodiči, kteří měli stejný problém a báli se své děti na podobnou akci pustit. Stačí zavolat či napsat, více v sekci kontakt.

Rodiče mě nechtějí pustit samotného/nou, co s tím?

Na HokageCon bude mířit plno lidí z celé ČR, proto stačí například využít událost na facebooku, kde většina z nich v průběhu bude přihlášena a můžete se tam tak bez problémů dostat. Dále pokud nebudete mít s kým vyrazit, tak se i my pokusíme informovat o skupinkách z větších měst, aby se pospojovali, průběžně sledujte Hokage Facebook a událost.

Můžu vzít rodiče s sebou?

Rozhodně ano, letos bude program nabitý jak Narutem, tak celou Japonskou kulturou - od opravdových středověkých zbrojí samurajů přes výtečné a velmi kvalitní čaje, různé workshopy a plno další zábavy, u které by se ani dospělí neměli v žádném případě nudit. Pokud by Vás však chtěli doprovodit, ale na festivalu by je to přestalo bavit, je v okolí plno další aktivit, stačí trochu zahledat na googlu.

Můžu Vám nějak pomoc?

Každou pomoc velmi rádi uvítáme, pokud máte co nabídnout například do programu nebo byste nám chtěli pomoci s organizací či podobnými záležitostmi, neváhejte se na nás obrátit v sekci kontakt a domluvíme se dál.