Kdo jsme a co pořádáme?

Hokage.cz je český fanouškovský web o anime a manze Naruto. Každý týden přináší nové díly a sdružuje komunitu nadšenců nejen do Naruta. Stránka byla založena roku 2008 dvěma středoškoláky a brzy se kolem ní vytvořil tým, který ji udržoval v chodu. To jsme my, tým Hokage.cz, patra bláznů-dobrovolníků, kteří pro tisíce českých a slovenských fanoušků přibližují japonskou kulturu a anime.

V roce 2013 jsme se rozhodli uspořádat sraz fanoušků Naruta, ze kterého se zrodil první ročník HokageConu. HokageCon je festival japonské kultury a e-sportu, který si dal za úkol pobavit, poučit a spojovat lidi z komunity se stejnými zájmy. Pořádáním této akce se snažíme zprostředkovat lidem něco, k čemu se jednotlivec v Česku dostane jen těžko, a rozšiřovat povědomí o krásách východní kultury společně s našimi partnery.

První ročník HokageConu

Úplně první HokageCon v historii se odehrál 22. -23. června 2013 v klubu Nová Chmelnice v Praze. Po dlouhých týdnech příprav jsme do toho skočili rovnýma nohama, abychom zjistili, že je všechno jinak, než jsme si naplánovali. Na takovou akci vás opravdu připraví pouze zkušenosti. Nicméně jsme i tak návštěvníkům nabídli spoustu zajímavého včetně rámenu, Mangashopu, přednášek a soutěží. Celkově se con vydařil, založil novou tradici conů webu Hokage.cz a stal se odrazovým můstkem pro následující ročníky.

Druhý ročník HokageConu

V roce 2014 jsme využili zkušenosti z prvního ročníku a 5. července 2014 jsme uspořádali jednodenní druhý HokageCon, opět v klubu Nová Chmelnice. Oproti roku 2013 jsme navázali nová partnerství a rozšířil se program (samurajské meče, shurikeny, čajový obřad, nové přednášky a soutěže) i zázemí pro návštěvníky (čajovna, více ramenu, shogi či nové obchody). K našemu potěšení se téměř zdvojnásobila návštěvnost, zúčastnilo se přes 420 fanoušků a my jsme mezi ně rozdali ceny v hodnotě několika tisíc korun. I tento ročník se rozhodně povedl a dal nám spoustu podnětů pro další nápady.

Rok 2015

Vzhledem k rozšíření festivalu a úspěchu z předchozích let jsme byli nuceni sehnat nový a hlavně větší prostor, protože dosavadní prostory už nám nedostačovali pro další růst. Pokusili jsme se navázat další nová partnerství s podobnými akcemi a projekty, ale neúspěšně. Teď víme, že to byla chyba a tak jsme se rozhodli vše dále vést sami a snažili jsme se pro další festival nabídnout opět víc. Bohužel se nám i přes velkou snahu nepodařilo najít nové vyhovující prostory. Byli jsme nuceni pro pauzu, tedy v tomto roce jsme festival nepořádali. Což nám dalo čas a prostor pro to, aby další ročník mohl opět být nejlepší ze všech.

Třetí ročník HokageConu

Přišel rok 2016 a my jsme dali hlavy dohromady. Povedlo se, nové prostory s obrovským potenciálem jsme sehnali a připravy začali. Bohužel nás velmi tlačil čas a tak jsme museli vše stihnout v horizontu 4 měsíců.

Povedlo se, 27. a 28. srpna 2016 jsme přivedli na svět našeho třetího potomka HokageCon 2016 v prostorách Spolkového Domu - Praha Stodůlky. Vymysleli jsme nový koncept a namísto malého klubu jsme měli k dispozici obrovskou halu s perfektním zázemím a zároveň ohromnou venkovní zahradu pro obrovské množství aktivit a stanovišť. K vidění bylo opět mnoho nových aktivit a návštěvníci mohli vyzkoušet a shlédnout vše od umění ninjů a samurajů, okusit prvotřídní asijské čaje, rámen, zahrát si na 10 nadupaných PC či porazit kámoše na konzolích v Naruto Ultimate Ninja. Nechyběl ani náš generální partner Mangashop.cz nebo tancovací podložky DDR. Program doprovázelo promítách prvních epizod Naruta, které jsme dostali k dispozici od společnosti INTERSONIC. Nechybělo ani množství soutěží a dalších blbovin, co jsme vymysleli. Vzhledem k teplotám nad 30°C jsme na HokageCon přivezli i dokonalou zmrzlinu ICE'N'GO, která jednoduše nemá konkurenci. Dva dny jsme si náramně užili a okamžitě jsme se začali připravovat další ročník.