Jakub Zeman

Pan Jakub Zeman se od dětství věnuje asijským bojovým uměním a intenzivně se zajímá o japonskou kulturu a historii. Po studiu japanologie na Univerzitě Karlově v Praze měl to štěstí, že se tento koníček stal i jeho profesí. V současné době pracuje jako tlumočník a překladatel z japonštiny do češtiny a naopak a od roku 2007 je také licencovaným průvodcem Prahou v japonštině. Pracoval coby lektor a později kurátor Národní galerie a i v současnosti se zabývá asiatikami (asijskými artefakty a starožitnostmi). Jeho hlavní specializací jsou japonské meče, mečové záštity cuba, necuke a japonské užité umění. Podílí se také na akcích propagujících japonskou kulturu, umění a historii.

Jakub Zeman na HokageConu

U zrodu naší spolupráce opět stálo Bušidö.cz, které s tímto fenomenálním znalcem Japonska a mistrem samurajského meče a bojových technik úzce spolupracuje.

Pan Zeman je studnou nesmírně zajímavých informací nejen o Japonsku a jeho přednášky jsou vždy plné fascinujících ukázek bojového umění. Během několika okamžiků se vám nesmazatelně vryje do paměti a připraví pro vás neopakovatelný zážitek. Je nám ctí, že můžeme s panem Zemanem spolupracovat, a do budoucna se těšíme, co nového se ještě dozvíme a uvidíme. Věříme, že nový koncept HokageConu, který připravujeme, bude pro fanoušky opravdu zajímavý.